V čele stále 3 týmy


Desperádos vs. Nevšová B, tímto zápasem začalo páté kolo AFLS. Jak Desperádos, tak i Nevšová v minulém kole zvítězili, a tak se dalo očekávat, že tuto sérii budou chtít prodloužit. Realita, však byla jiná. Desperádos, kteří od jediné porážky v prvním kole, kosí soupeře jednoho po druhém. Tentokrát to odnesla Nevšová, která se snažila s Desperádos držet krok. Ti ale neměli žádné slitování a výborným výkonem Nevšové prakticky nic nedovolili. Nevšová sice vstřelila alespoň jeden gól, ale proti sedmi gólům Desperádos, prakticky nic neznamenal. Nováček ligy, tak zvítězil již ve čtvrtém zápase za sebou a v tabulce zůstávají na druhém místě pouze o skóre za Dým Teamem. Tři hráči v tomto zápase vstřelili po dvou gólech, jedním z nich byl i Pavel Holba, který si tímto udržel vedení v tabulce střelců s průměrem dvou gólů na zápas.

A byl to právě Dým Team, který nastoupil ve druhém zápase dne proti Pivní armádě. Pivní armádu čekal druhý těžký zápas po sobě. V minulém kole podlehli Desperádos, a tak chtěli o body obrat alespoň druhý tým z čela tabulky. ze začátku, to ale vypadalo spíše tak, že Dým Team si bude chtít spravit chuť po minulé prohře s KGB. Když bylo na tabuli skóre 3:1, snad nikdo nepochyboval, že si Dým Team bez problémů udrží vedoucí pozici v tabulce. Jenomže Pivní armáda se nadechla k odporu a srovnala skóre na 3:3. Dým Team však neznervózněl, přidal ještě tři góly a na konci, tak bylo skóre 6:3 ve prospěch vedoucího týmu ligy. Hattrick v tomto utkání vstřelil Lukáš Dvořák.

Rádbeers po minulé prohře se Závadou, kdy předvedli bojovný výkon, doufali, že by mohli získat nějaké body. Za soupeře však měli čím dál nebezpečnější mužstvo KGB, které bylo povzbuzeno výhrou v malém derby na Dým Teamem. Na hřišti to však vypadalo tak, že snad nastoupil úplně jiný tým, než v minulém kole. KGB šli sice do vedení, ovšem Rádbeers nečekaně vyrovnali a KGB snad z nervozity, začalo kupit chyby. Několik nebezpečných brejků Rádbeers, však naštěstí pro KGB zneškodnil jejich brankář Honza Halaxa, který si tak drží velmi dobrý průměr 1 inkasovaný gól na zápas. Do druhého poločasu tak oba týmy vstupovali se stejnými šancemi na výhru. To ale odmítl nejlepší střelec KGB Petr Remo a zbytek jeho spolubojovníků a konečně začali padat góly. Petr nakonec vstřelil hattrick a KGB zvítězili 5:1.

V posledním zápase pátého kola nastoupil Colibri Team proti Závadě. Colibri měli v minulém kole pauzu a Závada získala tři body. Favorit byl v tomto zápase jasný, Colibri Team. Ti také od začátku zápasu vedli, ovšem ne takovým rozdílem, jaký se očekával. Rozdíl byl nečekaně dlouho, nečekaně těsný a to 2:1. Zdá se, že rozdíly mezi týmy, se začínají oproti začátkům ligy v předchozích ročnících smazávat. Jenomže ve druhém poločase už začali Colibri úřadovat a Závada nevěděla, kam dřív skočit. I přes několik nadějných šancí Závady, zůstalo nakonec skóre na jejich straně nezměněno, na straně Colibri však přibylo 6 branek a výsledné skóre tak bylo 8:1.

Také páté kolo přineslo pěkné zápasy a diváckou podporu a to je nejlepší pozvánka na kolo šesté, které se odehraje v neděli 7. prosince od 13.00.

6. kolo (7. prosince 2014 – neděle):

KGB : Colibri TEAM 13:00
Pivní armáda : Rádbeers 14:00
Nevšová B : Dým Team 15:00
Zpiťáři : Desperádos 16:00


Napsat komentář