Půlmistrem AFLS je celek Desperádos


V neděli 20.12. bylo odehráno poslední podzimní kolo AFLS. Rozhodlo o tom, že na prvním místě přezimují Desperádos před Betonárkou Hrádek. Přímý souboj o bronzovou pozici pak lépe zvládli hráči Slawex Wildcats, kteří porazili tým KGB.

Pivní Armáda : Rádbeers 5 : 1 (3 : 0)

První utkání dne nabídlo souboj Pivní Armády s Rádbeers, kteří stále čekali na svou první výhru v soutěži. Po opatrném úvodu zápasu dostali díky špatnému střídání soupeře velkou šanci ke skórování hráči Rádbeers, svoji přesilovku však zahráli mizerně bez nějaké vypracované příležitosti a tak uhodilo na druhé straně, kdy Pivní Armáda dokázala využít jednu ze svých šancí. Těsný rozdíl pak vzal za své v koncovce prvního poločasu, kdy Pivní Armáda 2 brankami během 2 minut navýšila svůj náskok. Druhý poločas se pak pak dlouho hrál bez branek, nikoliv pak bez šancí. Ty nechyběly na obou stranách, víc jich však měli hráči Pivní Armáda. Když se pak podařilo proměnit další 2 během necelé minuty, byl už její náskok pětigólový. V závěru se Rádbeers podařilo výsledek alespoň korigovat vstřelením čestné branky.

Záznam 1. poločasu:

Záznam 2. poločasu:

Zpiťáři : Desperádos 1 : 5 (1 : 3)

Jako druzí nastoupili hráči Zpiťářů a Desperádos. Favoritem utkání byl lídr soutěže z Desperádos, který tento předpoklad začal naplňovat již během prvních pěti minut, ve kterých si vypracoval dvoubrankový náskok. Poté se utkání více vyrovnalo a diváci mohli vidět šance a jednu branku na obou stranách. Jako první navýšili svůj náskok Desperádos, v závěru se pak podařilo skóre korigovat vstřelením branky na 1:3 i Zpiťářům. Tato branka jako kdyby vlila do Zpiťářů novou energii a ve druhé půli dokázali místy dostat soupeře po tlak. Žádnou svou šanci však už využít nedokázali, naopak udeřili Desperádos a dvěma dalšími brankami potvrdili nejen své vítězství v zápase, ale i vedení v celé soutěži po podzimní části.

Záznam 1. poločasu:

Záznam 2. poločasu:

TJ Betonárka Hrádek : Luhačovská 2 : 1 (1 : 0)

Třetí utkání dne nabídlo duel Betonárky Hrádek a Luhačovské. V prvním poločase spoléhali oba celky na hru ze zajištěné obrany, takže se diváci dočkali minima vyložených šancí a pouze střel z větších vzdáleností, se kterými si oba brankáři bez problémů poradili. Bezbrankový stav se podařilo zlomit až v závěru první půle Betonárce, která se tak ujala jednogólového poločasového vedení. Ve druhé půli se obraz hry nejdříve nijak nezměnil, změna nastala až po vstřelení druhého gólu Betonárky. Luhačovská pak celkem logicky zvýšila útočnou aktivitu a otevřela více hru, Betonárka se naopak spoléhala na rychlé protiútoky. Sílící tlak Luhačovské vyústil v závěru ve snížení po využití standardní situace doplněné navíc přesilovkou. I přes tuto výhodu se už ale Luhačovské vyrovnat nepodařilo a utkání tak skončilo vítěstvím Betonárky v poměru 2:1.

Záznam 1. poločasu:

Záznam 2. poločasu:

Slawex Wildcats : KGB 6 : 3 (2 : 2)

V posledním zápase dne se v přímém souboji o třetí místo střetli hráči Slawex Wildcats a KGB. První půle byla bohatá na šance na obou stranách. V její první části se více vedlo KGB, které dokázalo využít hned dvou z nich a ujalo se dvoubrankového vedení. Obraz hry se ale změnil, když se Slawex Wildcats podařilo snížit díky trochu šťastně využité standardní situaci. Poté se do šancí dostávaly spíš “divoké kočky”, což nakonec vyústilo ve vyrovnání a určení poločasového výsledku 2:2. I druhá půle byla na šance bohatá, dlouho se ale ani jednomu z týmů nedařilo zlomit vyrovnaný stav. Když se to přece jen povedlo Slawex Wildcats, přišla takřka okamžitě od KGB odpověď v podobě vyrovnání. Na další branku “divokých koček” už ale KGB reagovat nedokázalo, naopak v závěru při vabank přišly ještě dva další údery od Slawex Wildcats, které tak určily konečný výsledek v poměru 6:3.

Záznam 1. poločasu:

Záznam 2. poločasu:

Ligu nyní čeká zimní přestávka, další kolo se hraje až 10. ledna 2016. Čekají nás následující zápasy:

Luhačovská : KGB     14:00
Slawex Wildcats : Desperados     15:00
Zpiťáři : Rádbeers     16:00
Pivní Armáda : TJ Betonárka Hrádek     17:00

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Tým AFLS


Napsat komentář