Pátý ročník AFLS odstartován!


V neděli byl odstartován již pátý ročník AFLS. Ze zakládající osmičky před pěti lety drží tradici týmy s názvy KGB a Zpiťáři.

Do nového ročníku ligy se přihlásilo tentokrát 8 týmů ze Slavičína a blízkého okolí, které se v této sezóně poperou o pohár ligy. Liga opět začala v měsíci listopadu, který máme vždy zaměřený na Movember. Movember Foundation je charitativní organizace zabývající se mužským zdravím, zvláště pak bojem s rakovinou prostaty a rakovinou varlat. Pánové si mohou v rámci propagace akce Movember nechat narůst knír a pěstovat ho během měsíce listopadu. Amatérská fotbalová liga Slavičín se do této charitativní akce zapojuje již čtvrtou sezónu. Opět bude probíhat sbírka na zápasech ligy a jako vždy přispějí i pořadatelé částí tržeb z bufetu. Budeme rádi, když nás podpoří i zarputilí „bezknírkáři“ z našich řad a také řad fanoušků.
Ale již blíže ke startu 5. ročníku. Byť bylo pořadí zápasů určené losem, symbolický začátek ligy patřil zakládajícím týmům Zpiťáři versus KGB. Hráči KGB, i když se jich dostavilo prachbídně v počtu sedm, se již v prvním poločase ujmuli vedení a celkově vyhráli 4:2. Přesto se nedá říct, že by to byl jednoznačný zápas a obrozený tým Zpiťářů hrozil celkovou hrací dobu pěknými šancemi na vyrovnání a dostatečně protáhl brankáře KGB.
Druhý zápas ligy byl velkým překvapením a rozradostnil vlastní hráče a velký fanklub týmu Rádbeers, který doprovází svůj tým na každý zápas. A jak to popsat? Byla to radost obrovská, protože tým Rádbeers čekal na výhru již ….. kol, a to od 8. února 2015, kdy se jím podařilo porazit Závadu. Nyní byla zaskočena Pivní Armáda, která prohrála 2:5. Uvidíme, jak se bude týmům dařit v dalších kolách.
V dalším zápase hracího dne se utkali na hřišti mistři loňské sezóny TJ Betonárka Hrádek s nováčkem ligy Legendy ze střídačky. Mistři nenechali nic náhodě a dá se říci, že měli celý zápas pod kontrolou a zaznamenali vítězství 4:2. Taky je na místě vyzdvihnout, že za tým Legendy ze střídačky hrála i první účastnice AFLS z řad něžného pohlaví Michaela Maňasová a podala sympatický výkon a určitě po sehrání celého mužstva budou Legendy v dalších kolech vystrkovat růžky.
V posledním zápase se nám představil nováček Litrpool, který převálcoval bronzovou Luhačovskou z loňského ročníku 9:2. Je však pravdou, že Luhačovská nastoupila do zápasu jen se 7 hráči, takže při konci zápasu již síly ubývaly. Díky kanonádě ze strany Litrpoolu zaujmul prozatimní první místo v tabulce střelců se 4 góly Tomáš Zůbek.
V neděli 13. Listopadu od 14 hodin AFLS jede dál. Přijďte opět fandit, těšíme se na vás a děkujeme všem divákům za podporu!

2. kolo (13. listopadu 2016 – neděle):

Luhačovská : Rádbeers 14:00
KGB : TJ Betonárka Hrádek 15:00
Litrpool : Zpiťáři 16:00
Legendy ze střídačky : Pivní armáda 17:00


Napsat komentář