Pátá výhra Desperádos v řadě


6. kolo AFLS začalo očekávaným soubojem KGB a Colibri Teamu. V minulosti měl tento zápas vždy jasného favorita, ovšem velmi kvalitně posílený tým KGB, letos už několikrát ukázal, že si na favorita umí vyšlápnout. A ne jinak tomu bylo i během první části hry. Zodpovědná hra KGB přinesla své ovoce, když jednu ze šancí proměnil v gól Kamil Kořínek a zápas tak měl docela nečekaný průběh. Tím spíše, když tentýž hráč, po chvíli zvyšoval na 2:0. Zápas, tak silně připomínal zápas mezi KGB a Dým Teamem. Ovšem tentokrát stál na druhé straně loňský šampion, který po druhé inkasované brance začal na hřišti přebírat iniciativu. Na svědomí to měl kanonýr Colibri, Zdeněk Otava, který stav zápasu dvěma brankami vyrovnal. A to nebylo ze strany Colibri Teamu vše. Zanedlouho se dostali do vedení tři dva a vypadalo to, že si jdou pro tři body. KGB ale vymačkalo poslední zbytky sil a vyrovnalo na 3:3. Po tomto gólu se i nadále pokračovalo ve velkém tempu a vypadalo, to, že se v tomto skvělém zápase zrodí remíza. Jenomže nezrodila. A byl to velmi silný závěr zápasu, kdy pouhou jednu vteřinu před koncem rozhodl a zkompletoval svůj hattrick, hráč Colibri Teamu Zdeněk Otava a poslal tak celý tým KGB do kolen. Ti zůstali na hřišti nevěřícně zírat, co se stalo, ovšem stejně jako Colibri si vysloužili velký potlesk diváků, kteří s tímto vyrovnaným zápasem museli být naprosto spokojení. Zápas tedy skončil 4:3, pro Colibri Team, který v tabulce o skóre přeskočil právě KGB. Podrobné statistiky a video záznam zde.

Pivní armáda, po porážce v minulém kole, nastoupili proti Rádbeers. Ti minulé kolo také prohráli, takže o motivaci bylo postaráno. Rádbeers i Pivní armáda se od začátku dostávali do šancí, ale první gól vstřelila Pivní armáda. Zdálo, že jim to dodalo klid. Rádbeers, však chtěli urvat konečně nějaké body a ke gólu jim několikrát chybělo jen málo. A jak se říká, nedáš, dostaneš, tak se i stalo. Pivní Armáda, po čase využila další ze svých šancí a zvýšila své vedení na dva nula. Je potřeba ovšem říct, že sami asi nečekali, že se na vedení, tak nadřou. Rádbeers totiž působili velmi odhodlaným dojmem a jejich soupeř si do konce zápasu vyhrou nemohl být jistý. Rádbeers nakone i přes veškerou snahu gól nevstřelili, naopak ještě jeden inkasovali. Zápas skončil 3:0, pro Pivní armádu a Rádbeers, tak zůstávají bez bodu, na posledním místě. Podrobné statistiky a video záznam zde.

Třetí zápas proti sobě svedl Nevšovou B a vedoucí celek ligy Dým Team. Nevšová B, zatím získala, v lize pouze tři body a rádi by určitě v tabulce zamířili výš. Podle papírových předpokladů, byl ale favoritem Dým Team. Ti také začali tyto předpoklady naplňovat a spíše než střílení gólů, jim dělala problém tvrdá hra soupeře, která jim znepříjemňovala život. Jenže Nevšová i přes to, že prohrávala 4:0, dokázala Dým Team pozlobit i pěknými akcemi a dokonce také dvěma góly, díky nimž snížili na 4:2 a nebýt brankáře Dým Teamu, mohlo být i hůře. Vedoucí tým, se ovšem poučil a po dalších dvou gólech nakonec s přehledem dovedli utkání do vítězného konce 6:2. V tabulce, tak zůstávají na prvním místě. Podrobné statistiky a video záznam zde.

Bodově se na ně dotáhnout mohli Desperádos, kteří měli za soupeře nevyzpytatelné Zpiťaře. A byl to právě tým Zpiťářů, který sebevědomé Desperádos zaskočil, jednak kvalitní obranou, která velmi dlouho soupeři odolávala, ale hlavně vedoucím gólem. Dlouhé vedení Zpiťářů, přineslo na sálovky Desperádos mírnou nervozitu. Nejlepší způsob, jak se nervozity zbavit, je vstřelit gól a přesně tím se nováček ligy inspiroval a po mnoha šancích, jednu z nich proměnili a srovnali tak na 1:1. Ani tento stav, však netrval dlouho a k překvapení všech a hlavně samotných Desperádos, šli do vedení opět Zpiťaři, tentokrát po nařízené penaltě. Pomalu se tak rodilo překvapení dne. To se však nakonec nekonalo. Desperádos, kteří do té doby kupili chyby a hlavně neproměňovali šance, šli do sebe a začali hrát svou hru. Po chvíli opět vyrovnali. Zpiťáři se snažili výborným výkonem udržet alespoň tento stav a znovu možná překvapit. Desperádos, ale byli proti a hrou plnou narážeček a pěkných kombinací v tomto zápase nakonec vyhráli 5:2 a zůstávají tak na druhém místě s patnácti body o skóre za Dým Teamem. Souboj těchto dvou celků nás čeká v osmém kole a máme se určitě na co těšit. Podrobné statistiky a video záznam zde.

Závěrem Vás zveme na 7. kolo, které začíná v neděli, tentokrát od 14:00, zápasem Dým Team vs. Zpiťáři.

7. kolo (14. prosince 2014 – neděle):

Dým Team : Zpiťáři 14:00
Rádbeers : Nevšová B 15:00
Colibri TEAM : Pivní armáda 16:00
Závada : KGB 17:00


Napsat komentář