Ohlédnutí za posledním kolem podzimní části


První zápas 9. kola se odehrál v režii týmů Rádbeers a Desperádos. Tedy spíše v režii Desperádos. Přestože se Rádbeers proti favoritovi dlouho drželi, papírové předpoklady se ke konci prvního poločasu začaly naplňovat. Svou herní převahu doplnili Desperádos také góly. A nebylo jich málo. Urputná snaha Rádbeers vstřelit gól narážela na velmi dobrou obranu Desperádos. Ti k tomu přidali také přesnou hru plnou narážeček a bavili tak diváky po celou dobu utkání. Méně se již bavili hráči Rádbeers, kteří nakonec ze zápasu odešli s porážkou 0:9 a na své první body, tak stále čekají. Naopak Desperádos, díky výhře drží třetí příčku s tříbodovou ztrátou na vedoucí duo. Střelecky v tomto zápase exceloval Dan Holba, který vstřelil 4 góly.

Colibri Team potřeboval nutně zvítězit, aby se dotáhl na první příčku, jejich soupeřem ve druhém zápasu dne byli Zpiťáři. Ti nezažívají příliš povedenou sezonu a body proti mistrovi, by je určitě nakoply. Jenže Colibri Team byl proti. Od začátku zápasu dokazovali, proč už dvakrát v AFLS triumfovali. Zodpovědná hra a neustálý tlak na branku Zpiťářů začal přinášet své ovoce. Zpiťáři se začali vzpamatovávat až ve chvíli, kdy bylo o osudu zápasu víceméně rozhodnuto a jejich trápení tak pokračuje. Naopak Colibri od druhého kola zvítězili ve všech zápasech a právem se drží na druhém místě se stejným počtem bodů, jako Dým Team. Zápas nakonec skončil 8:2 ve prospěch Colibri.

Ve třetím zápase nastoupila Závada proti Nevšové B. V případě výhry Závady, by se tato mužstva bodově srovnala a Závada, tak měla o co hrát. Stejně tak i Nevšová, která by si ráda vylepšila postavení v tabulce, které určitě neodpovídá jejich ambicím. Od začátku to byl nesmírně bojovný zápas a přestože se jednalo o zápas týmů ze spodku tabulky, byl také pohledný. Šance se tvořily na obou stranách a hráči ze sebe vydávali maximum. Závada, která konečně snad našla svého střelce, šla v tomto zápase do vedení a nutno říci, že zaslouženě. Nevšová však srovnala a boj pokračoval. Závada šla do vedení ještě jednou a vypadalo to, že pokud vydrží nastavené tempo, mohlo se konat překvapení. Jenže Nevšová se zvedla a po velkém tlaku srovnala. A to byl zřejmě zlomový okamžik zápasu. Přestože Závada dřela až do posledních sil a snažila se udržet alespoň remízu, tak Nevšová v sobě měla asi o něco více sil a zápas nakonec otočila. Tomuto zápasu by asi více slušela remíze, ale vůle Nevšové po vítězství nakonec zvítězila a po výsledku 2:4, tak slaví Nevšová B.

K poslednímu zápasu dne nastoupil tým KGB, proti Pivní armádě. Tyto dva týmy před zápasem dělily pouhé tři body a Pivní armáda by se tak v případě výhry dotáhla v tabulce na svého soupeře. KGB však touží po svém nejlepším umístění v historii ligy a tak pro ně nic než výhra nepřipadalo v úvahu. Za tímto svým cílem vykročili více než zdárně, protože se hned v úvodu zápasu dostali do vedení. A vypadalo to, že pokud nebudou zbytečně chybovat, mohl by zápas skončit v jejich prospěch. Jenomže chyby přišly a Pivní armáda srovnala. KGB se však vrátilo ke své hře a za chvíli vedení zase strhlo na svoji stranu. Zdálo se však, že Pivní armáda začala v tomto zápase hrát vždy až poté, co dostala gól. nejinak tomu bylo i po druhé brance KGB. Pivní armáda se zase zvedla a dokázala opět vyrovnat. Zápas se trochu uklidnil a šance troskotaly na umění brankářů. po chvíli ale opět udeřilo KGB a dostalo se do vedení 3:2. a to byl zase impuls pro Pivní armádu, která začala tlačit a zaměstnávat obranu KGB. Ta ovšem odolávala a zdálo se, že další gól už nedopustí. Nakonec, ale vedení nevydrželo. Pivní armáda srovnala a vzhledem k tomu, že žádný další gól už nepadl, zrodila se první letošní remíza 3:3.

Další kolo se koná až 11. 1. 2015 od 14.00 a vzhledem k výsledkům to vypadá na zajímavé odvety a boj až do posledního kola. Všem hráčům, divákům a sponzorům děkujeme za podporu a přejeme hodně štěstí a zdraví do Nového roku a věříme, že se v hojném počtu potkáme také v roce 2015.

10. kolo (11. ledna 2015 – neděle):

KGB : Nevšová B 14:00
Závada : Zpiťáři 15:00
Colibri TEAM : Desperádos 16:00
Rádbeers : Dým Team 17:00


Napsat komentář