Kolo plné „překvapení“


V neděli 16. listopadu od 13 hodin probíhalo další kolo AFLS. Hrací den byl zahájen velmi zajímavým a vyrovnaným zápasem mezi Zpiťáři a Pivní armádou, o čemž svědčí i závěrečný výsledek zápasu 1:2, který měl šťastnější konec pro Pivní armádu. Tento tým zatím ve dvou utkáních neprohrál, a jelikož má jeden neodehraný zápas k dobru, tak atakuje přední příčky ligy.

Do druhého zápasu nastoupili proti sobě Desperádos a KGB. Již v prvním poločase se zápas vyvíjel úspěšněji pro tým Desperádos, který hned v první pětiminutovce dal první gól a do poločasu nasázel týmu KGB další tři. Jelikož hráči KGB již za stavu 4:0 neměli co ztratit, tak šli do rizika a do druhého poločase nastoupili s jinou taktikou. Do brány šel Michal Dorůšek a hrál tzv. pátého hráče v poli. Byť většinu poločasu měli hráči KGB převahu a ostřelovali výborného brankáře Desperádos, tak se potvrdilo, že tato taktika je opravdu riskantní a jedno větší zaváhání bylo potrestáno ihned gólem. Nicméně i tým KGB se dočkal vysněného čestného gólu a druhý poločas skončil 1:1. Nováček ligy Desperádos vyhrál 5:1 a opět potvrdili, že nebudou lehkým soupeřem pro žádný tým.

V dalších zápasech se jednalo již o jasné výsledky pro favorizované týmy, nicméně každý z těchto zápasů měl úplně jiný průběh a jinou atmosféru. Nevím jakými slovy popsat zápas mezi týmem Dým Team a Závadou. Hlavním mottem a je to směřované na některé hráče Závady, kluci takhle asi ne, to by nešlo… Ale začnu od začátku. V prvním poločase se ujali vedení hráči týmu Dým Team, nicméně chci konstatovat, že až do žluté karty pro hráče Závady, se jednalo o vyrovnaný zápas. Závada prohrávala pouze o gól a sympatickým výkonem sahala po vyrovnání. Nicméně potom to začalo… První žlutá pro brankáře Závady, oslabení týmu a změna skóre na 3:0 a v některých hráčích týmu Závady bouchly saze. Následovali osobní excesy, zápas byl neustále přerušovaný, vulgarismy…V druhém poločase hráč Závady inzultoval rozhodčího, tím že po něm hodil míč, dostal červenou kartu a brankář Závady po obdržení druhé žluté karty do konce zápasu taky nevydržel. I když zápas skončil pro mužstvo Dým Teamu jednoznačně 13:0, fotbalově se nebylo velice na co koukat a sami hráči Dým teamu zápas přetrpěli a odcházeli do kabin otrávení.

Vzhledem k průběhu tohoto zápasu a chování některých hráčů ne jen v tomto zápase, ale i z jiných týmů během prvních třech kol, byla svolána na středu 19. 11. schůzka (vedoucí týmů, vedením ligy, rozhodčí) za účelem vyjasnit si, proč se tato liga hraje a za jakých pravidel.

No, ale pojďme k poslednímu zápasu. Ten jednoznačně skončil pro favorizované hráče Colibri Team 11:1, kterému se statečně a s úsměvem na tváři postavili hráči Rádbeers. I když výsledek je pro tým Rádbeers krutý, co se týká sportovní atmosféry v hale, byl tento zápas nejpříjemnější. Zajímavosti ze zápasu: hráč Anton Bonko z týmu Colibri Team dal hattrick a do branky Rádbeers se postavil odvážně nejstarší zaregistrovaný hráč ligy Josef Boráň. Tým Rádbeers, jak říká jejich vedoucí Jencek Juřík hrál „pohodově“ a i přes nepříznivé skóre byli odměněni od všech diváků bouřlivým fanděním a závěrečným potleskem. Tým Colibri Team se vrátil na vítěznou vlnu a jako obhájce titulu opět atakuje přední příčky ligy.

Vážení příznivci v neděli nás čeká další kolo ligy a věřím, že po drobných šarvátkách se do ligy vrátí sportovní a kamarádská nálada a opět se bude hrát v duchu fair play a pro pobavení diváků. Proto tato liga vznikla a to je její hlavní cíl.

Závěrem chci poděkovat všem, kteří přispěli a přispějí na Movember. Zatím bylo vybráno 1890 Kč a 2 eura. Ještě jednou všem moc děkujeme!!!

4.kolo – 23. listopadu od 13 hodin:

Závada : Rádbeers
KGB : Dým Team
Pivní armáda : Desperádos
Nevšová B : Zpiťáři


Napsat komentář