Jarní část AFLS zahájena 10. kolem


Po vánoční pauze byla v neděli 11.1. zahájena jarní část AFLS. Přestupového období využil tým Nevšová B, který draftoval hráče Jaroslava Urbaníka, který na podzim hrál za Dým Team. Milé překvapení jsi pro nás připravil partner soutěže www.outdoor-a-sport.cz, který připravil věcné ceny (outdoorový ručník FLORES Trip Towel L) pro každého nejlepšího hráče týmu v zápase úvodního kola jarní části.

Bylo vidět, že pauza týmům prospěla a všechny zápasy měly náboj, napětí a průběh některých zápasů proti tabulkově silnějším týmům byl překvapující. Desáté kolo soutěže bylo zahájeno prvním odvetným utkáním mezi KGB a Nevšovou B. Nevšová B měla KGB po podzimní porážce 1:7 co vracet a taky tomu odpovídal přístup hráčů Nevšová B, kteří do zápasu do slova vlítli a KGB zaskočili. Rychlý přístup a kompaktní hra přinesla ovoce a Nevšová B se v zápase ujala vedení na 1:0. Hráčům KGB dlouho trvalo než našli recept jak vyzrát nad hrou Nevšové B a zejména díky brankáři J. Halaxovi, který odrážel střely bylo skóre pouze 1:0. Po úvodním nátlaku se hráči KGB dokázali konsolidovat a do poločasu obrátit skóre ve svůj prospěch na 2:1. Vedení si udrželi i v druhém poločase a celkový výsledek zápasu skončil 4:2 pro KGB. Nejlepší hráči tohoto zápasu byli určeni J. Halaxa (KGB) a Jaroslav Urbaník (Nevšová B).

Druhým zápasem dne bylo utkání mezi Závadou a Zpiťáři. Na podzim v tomto duelu zvítězili Zpiťáři 4:2. Opět se jednalo o kvalitní zápas, kdy začátek zápasu byl více nakloněný Závadě, která se ujala vedení. V tomto zápase se blejsknul za Závadu hráč M. Bařinka, který dal hattrick, nicméně na vítězství to nestačilo. Zpiťáři otočili zápas a s přehledem porazili Závadu 7:3. Ocenění za nejlepší hráče převzali M. Bařinka (Závada) a Karel Liška (Zpiťáři).

Šlágrem kola lze nazvat zápas mezi hráči Colibri Teamu a Desperádos, kteří se oba pohybují na špici tabulky a jsou aspiranti tzv. na bednu. Podzimní vzájemný duel skončil 2:0 pro Colibri Team. Prvních 5 minut zápasu, lze nazvat oťukávání, kdy se sice hráči obou týmů dostávali do šancí, ale bez finálního efektu. Změna nastala zhruba v polovině prvního poločasu, kdy Desperádos během dvou minut vstřelili dva góly. Tento stav se do poločasu nezměnil. Po přestávce však převzali otěže hráči Colibri Teamu a v úvodních 3 minutách stav srovnali na 2:2. V 11. minutě Colibri Team obrátil zápas ve svůj prospěch Z. Otava, který k celkovému vítězství 5:3 přispěl v tomto zápase hattrickem. S celkovým počtem 18-ti góly v ročníku vede tabulku střelců, druhý je L. Dvořák s 12-ti góly. Obdiv patří oběma mužstvům, protože ze strany fanoušků byl tento duel hodnocen mezi fotbalově nejhezčí v ročníku.

Velké překvapení, alespoň co se týká průběhu zápasu, se odehrávalo mezi Dým Teamem a Rádbeers, kdy na sebe narazili tabulkově první s posledním. Vzájemný podzimní duel skončil jednoznačně pro Dým Team 11:0. Herní průběh nedělního zápasu byl jiný a bylo vidět, že v rámci vánoční přestávky Rádbeers absolvovali přinejmenším 2-fázový trénink a každodenní taktickou přípravu. I když na začátku zapasu se ujali vedení hráči Dým Teamu, v polovině prvního poločasu 2 rychlými góly překvapil hráč týmu Rádbeers J. Šolin a obrátil zápas na stranu Rádbeers. Hráči Rádbeers si užívali vedení v zápase až téměř do konce prvního poločasu, kdy na 2:2 srovnal L. Dvořák. Naděje na první body zhatil po intenzivním střeleckém dobývání branky soupeře hráč M. Miklas, který až v 9. minutě druhého poločasu obrátil zápas ve prospěch Dým Teamu. I přes konečnou prohru 4:2 předvedli hráči Rádbeers zatím svůj nejlepší výkon. Fenoménem se již stává brankář a nejstařší hráč ligy Rádbeers J. Boráň, který v brance opět kouzlil. Za svůj výkon byl oceněn jako nejlepší hráč zápasu Rádbeers. Za Dým Team to byl M. Fojtů, který přispěl gólem a v lize podává výborný stabilní výkon.

Takže v neděli se budeme těšit na další zajímavé zápasy a na vaši návštěvu, protože bez fanoušků to nejde!

Začínáme ve 13 hodin:

Dým Team (1) : Colibri Team (2)
Desperádos (4) : Závada (8)
Zpiťáři (6) : KGB (3)
Nevšová B (7) : Pivní armáda (5)


Napsat komentář